Open Room

3 sposoby na rozjaśnienie pokoju z ciemnymi meblami

Spis treści

Wnętrze z ciemnymi meblami wygląda stylowo i elegancko. Czasem jednak bywa tak, że atrakcyjny na etapie planowania projekt okazuje się w efekcie pokojem ciemnym i przytłoczonym. Warto o tym pamiętać, zanim zaczniesz wprowadzać do pokoju wymarzone sprzęty i dodatki. Poznaj, jaki sposoby na rozjaśnienie pomieszczenia z ciemnymi meblami znają projektanci wnętrz.

Umiejętna gra kolorem i dodatkami

Profesjonalny projektant wnętrz już na etapie planowania zwraca uwagę na detale wykończenia. Każdy krok w tworzeniu przestrzeni zmierza do zapewnienia harmonii i spójności poszczególnych elementów. Nie bez znaczenia jest tu kolor ścian, które lada moment mają stać się tłem dla ciemnych mebli. Dobrym wyborem, który rozjaśni wnętrze pokoju, będzie np. neutralna biel, delikatna szarość lub uniwersalny beż. Jeśli szukasz bardziej odważnych rozwiązań, projektanci polecają sięgnąć po paletę z pastelowymi odcieniami żółci lub błękitu.

Jak podkreślają projektanci wnętrz, grę kolorów zmierzających do rozjaśnienia pokoju z ciemnymi meblami warto zastosować nie tylko na ścianach, ale również w dodatkach do wyposażenia. Wstawiając ciemne meble do salonu, warto wykorzystać przy dekoracji pomieszczenia bieżniki, narzuty, poduszki oraz koce w neutralnych, jasnych lub pastelowych barwach. Ciekawą propozycją będzie też jasny dywan z ciekawym wzorem i różnego rodzaju wazony lub bibeloty ze szkła.

Światło w roli głównej

Decydując się na ciemne meble do salonu, zadbaj o zapewnienie odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu. Ogromnym atutem będzie tu duże okno wpuszczające do pokoju światło dzienne. W dobrze naświetlonym i niezbyt dużym wnętrzu projektanci odradzają wieszanie firan. Na karniszu zawieś same zasłony, które zapewnią Ci prywatność i ukryją przed ciekawskim okiem sąsiadów z budynku naprzeciwko. Dobrym rozwiązaniem będą też rolety rzymskie, które pozwalają dopasować ilość światła dziennego wpadającego do pokoju odpowiednio do aktualnych potrzeb. Bez względu na aranżację okna pamiętaj – im bardziej je odsłonisz, tym bardziej rozjaśnisz pokój z ciemnymi meblami.

A co projektanci wnętrz radzą w przypadku, gdy pokój nie ma dużego okna lub znajduje się ono po niezbyt słonecznej stronie budynku? Szczególną dbałość o sztuczne doświetlenie pomieszczenia. Może okazać się, że lampa sufitowa nie wystarczy. Planując dodatki do brązowych mebli w salonie lub innych, ciemnych odcieni dominujących tam sprzętów, postaw na dekoracje w postaci różnego rodzaju lamp. Stylowe kinkiety, modele stojące na podłodze lub stołowe doświetlą pokój i wprowadzą do niego przytulny nastrój.

Nie masz pomysłu? Zapytaj projektanta wnętrz!

Jeśli nie wiesz, jak rozjaśnić pokój z ciemnymi meblami lub brakuje Ci pomysłu np. na dodatki do brązowych mebli w salonie, zadzwoń do nas i uzyskaj bezpłatną konsultację z projektantem wnętrz. Profesjonaliści ze Openroom chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza w Poznaniu i jego okolicach, bo właśnie na tym terenie intensywnie działamy. Zapytaj specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz o wszystko, co chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni, ale boisz się efektów lub nie masz pewności, czy projekt będzie spójny dla wszystkich pomieszczeń, a w Twoim salonie zapanuje funkcjonalna, estetyczna i sprzyjająca relaksowi harmonia.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu

180 zł/m²

cena przed obniżką

Pakiet kompleksowy

150 zł/m²