Open Room

Co powinno znaleźć się w gabinecie domowym?

Spis treści

Zalety domowego gabinetu doceniła rzesza ludzi, którzy przeszli na pracę zdalną i nie mieli gdzie się podziać w swoich domach i mieszkaniach. Przestrzeń biurowa, w której można pracować i poświęcać się swoim pasjom to kapitalne miejsce odosobnienia, azyl, który pozwala się skupić przy tworzeniu oraz codziennych obowiązkach. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co powinno się znaleźć w dobrze zaprojektowanym i zaaranżowanym gabinecie domowym.

Solidne meble

Podstawą reprezentatywnego gabinetu domowego są solidne meble, które są nie tylko praktyczne, ale również stanowią wizytówkę naszej osoby. Ma to szczególne znaczenie w przypadku gabinetów, które służą do realizowania obowiązków służbowych oraz bezpośredniego przyjmowania klientów. Solidne, dębowe meble w połysku to absolutny, filmowy klasyk. Innym pomysłem są nowoczesne, minimalistyczne produkty w stylu industrialnym lub loftowym. Ważne, aby były pakowane i spełniały swoje funkcje względem m.in. przechowywania dokumentów. Jeśli zaś dysponujesz dużym budżetem, możesz zastanowić się nad zakupem mebli na wymiar, idealnie pasujących do Twojego wnętrza.

Komfortowe stanowisko pracy

Praca w trybie zdalnym udowodniła, że stanowisko pracy wiele ma imion. Jedni nie wyobrażają sobie pracy poza biurkiem, inni skupiają się tylko na wygodnej sofie. Wybierz swoją ulubioną formę wypełniania obowiązków i przenieś ją do gabinetu. W przypadku biurka pomyśl o odpowiedniej ilości miejsca na komputer i akcesoria biurowe. Jeśli zaś wybierasz miękką sofę lub fotel, zadbaj o to, aby meble były dopasowane do reszty aranżacji. Dobrze również, jeśli mebel nie będzie zbyt wygodny, gdyż w komfortowych warunkach zamiast motywacji do człowieka przychodzi sen.

Funkcjonalne oświetlenie

Dobrej jakości oraz funkcjonalne oświetlenie jest podstawą pracy w trybie zmianowym, zwłaszcza nocną porą. Jeśli wypełniamy obowiązki wieczorami lub po prostu oddajemy się swoim pasjom po zmroku, warto zadbać o przynajmniej kilka źródeł światła. Główne – na wszelki wypadek, do oświetlania całego gabinetu, punktowe nad biurkiem lub stanowiskiem pracy – do wykonywania obowiązków oraz dekoracyjne np. w rogu pomieszczenia – dla budowania atmosfery. Wybierając lampy najlepiej zdecydować się na energooszczędną technologię LED, która daje gwarancję niezawodności i wieloletniego działania. Ciekawym uzupełnieniem systemu świetlnego w gabinecie będą ściemniacze do żarówek.

Jak profesjonalnie zaaranżować gabinet w domu?

Przy aranżacji domowego gabinetu przydadzą się inspiracje oraz cała masa kreatywności, najlepiej doprawiona doświadczeniem rodziny i znajomych. Często jednak może to nie wystarczyć i potrzebna wówczas będzie pomoc projektanta. Jako studio projektowe Openroom oddajemy w Twoje ręce, czytelniku, doświadczenie, pasję oraz wiedzę, dzięki którym stworzymy dla Ciebie wymarzony gabinet domowy. Skontaktuj się z nami, a wspólnie pomyślimy nad idealnym home office. Openroom świadczy usługi projektowe na terenie Poznania oraz w jego okolicach. Jeśli mieszkasz po sąsiedzku, wpadnij do naszego biura lub po prostu zadzwoń!

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu