Open Room

Cztery rady, w jaki sposób urządzić recepcję

Spis treści

Recepcja to pomieszczenie reprezentatywne wielu firm, będące jednocześnie wizytówką oraz obietnicą, jaką marka daje gościom oraz kontrahentom. Od tego, jak jest zaaranżowana zależy pierwsze wrażenie, a także odbiór potencjalnych klientów lub kandydatów na pracowników. Jeśli planujesz stworzenie recepcji z prawdziwego zdarzenia, przy której Twoi goście zostaną obsłużeni z klasą i elegancją, przeczytaj kilka naszych wskazówek. Natchniemy Cię i podpowiemy, jak zaprojektować tę przestrzeń.

Zrób wrażenie na gościach

Recepcja to pierwsze pomieszczenie, które po wejściu do Twojej firmy zobaczy klient, kontrahent lub potencjalny kandydat na pracownika. Musi ono robić wrażenie formą oraz zastosowanymi rozwiązaniami, jednocześnie stanowiąc przedłużenie idei marki. Jeśli hołdujesz ekologicznemu stylowi życia, możesz zastosować drewniane lamele sufitowe oraz ścienne, a ladę recepcyjną wykonać w jednym kawałku drewna. Jeśli jednak posiadasz nowoczesny biurowiec, w którym przodującym produktem jest innowacja – postaw na metalowe detale i dużą ilość szkła. Centrum Twojej recepcji może być fontanna lub ogromne akwarium. Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie budżet i wyobraźnia. Pamiętaj jednak, aby recepcja była spójna z myślą architektoniczną pozostałej części budynku.

Zadbaj o funkcjonalność mebli

Pamiętaj, aby meble i wystrój były nie tylko designerskie, lecz również spełniały swoje praktyczne role. Stawiaj na funkcjonalność, zwłaszcza w kwestii lady recepcji oraz dodatków do niej. Liczy się przede wszystkim wygoda pracowników obsługujących klientów oraz porządek na ich miejscu pracy. Wszelkie zbędne elementy np. kable czy instalacje zakryj lub subtelnie wkomponuj w strukturę aranżacji. Musisz również pamiętać o meblach dla gości i klientów – wygodnych krzesłach, sofach i pufach. Najważniejsze, aby były one komfortowe i łatwo się czyściły. Ma to szczególne znaczenie w przypadku recepcji w budynkach użyteczności publicznej oraz wszędzie tam, gdzie jest duża rotacja ludzi.

Wpuść nieco światła

Zadbaj o przestronność swojej recepcji, wpuszczając do niej więcej światła naturalnego. Osiągniesz to tworząc duże przeszklenia elewacyjne oraz rezygnując ze zwartych, grubych ścian. Oddechu dodadzą kolumnady oraz powierzchnie z podniesionym stropem. Jeśli musisz używać sztucznego oświetlenia, postaw na technologię LED i światło punktowe. Unikaj plafonów i żyrandoli, które rozpraszają światło na rzecz lamp podłogowych i subtelnego oświetlenia dekoracyjnego. Zadbaj również o dobre oświetlenie nad stanowiskami pracy obsługi recepcji, aby mogła ona korzystać bez przeszkód z komputerów i terminali.

Porządkuj przestrzeń

Ukryj przed gośćmi niepożądane elementy wystroju, zasłaniając wszelkie przyłącza i kable bądź wkuj je w ściany. Dbaj o porządek na miejscu pracy pracowników oraz uczulaj na sprzątanie przestrzeni. Im bardziej minimalistyczna recepcja, tym łatwiej dbać o jej porządek. Szczególną uwagę przykładaj do ścierania kurzu, porządkowania papierów i schludnego ułożenia mebli. Wszelkie pomieszczenia socjalne lub techniczne twórz w oddaleniu od recepcji, a jeśli nie możesz ukrywaj je za przepierzeniami lub ścianami działowymi.

Jeśli nasze rady sprawiają problem we wdrażaniu lub nie wiesz, jak zabrać się za tworzenie recepcji w swojej firmie, skontaktuj się z naszym biurem projektowym Openroom. Świadczymy usługi na terenie Poznania i okolic, doradzając w kwestiach projektowania zarówno budynków usługowych, jak i mieszkalnych.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu