Open Room

Czym są lamele drewniane i jak ozdobić nimi wnętrze?

Spis treści

Drewniane lamele są kapitalnym materiałem, który uwielbiają projektanci wnętrz. Nie dość, że dodają naturalności pomieszczeniom, w którym się znajdą, to na dodatek wysmuklają powierzchnie, są aranżacyjnym oddechem oraz nadają się do dzielenia pokoi. Nie wierzysz? Przeczytaj o lamelach drewnianych i przekonaj się o ich potencjale!

Czym są lamele?

Lamele to nic innego jak podłużne listwy, wykonane z różnych materiałów, najczęściej z drewna. Montuje się je bezpośrednio do wybranej powierzchni bądź do wcześniej przygotowanej, specjalnej płyty. Najczęściej projektanci stosują lamele pionowe z drewna dębowego. Można jednak za ich pomocą dzielić pomieszczenia np. stosując jako ścianki i przepierzenia oddzielające funkcje pomieszczeń. Lamele z drewna kupić można w sklepach ogólnobudowlanych lub zamówić bezpośrednio u stolarza.

Gdzie pasują drewniane lamele?

Nowoczesne aranżacje są dość elastyczne na dodatki, w tym również na lamele z drewna. Można używać je z powodzeniem we wszystkich aranżacjach skandynawskich, ale również w stylu boho czy też eko. Doskonale wpasowują się w porządki, w których dominują naturalne materiały, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby za ich pomocą przełamywać np. industrialne lofty. Ważne jednak, aby dopasować kolor lameli drewnianych do innych elementów z drewna w danym pomieszczeniu np. paneli czy też mebli. W ten sposób uzyskamy aranżacyjną całość, w której każdy element do siebie pasuje.

Jak można ozdobić wnętrze lamelami z drewna?

Drewniane lamele w postaci ozdoby pomieszczenia można stosować na masę sposobów. Najpopularniejszym jest wydzielenie powierzchni ściany np. za telewizorem, którą mają pokryć. Lamele ułożone w pionie nie tylko wydłużą i podniosą optycznie pomieszczenie, ale również stłumią kształt telewizora, lepiej wpasowując go w strukturę aranżacji. Oprócz tego można za ich pomocą dzielić funkcje pomieszczenia. Ścianki działowe oraz przepierzenia z lamel drewnianych to lekki i nieinwazyjny sposób na oddzielenie poszczególnych miejsc np. w salonie. Za ich pomocą możemy porządkować pomieszczenia lub dzielić duże przestrzenie, nie tracąc lekkości.

Jak zaprojektować ozdobę z drewnianych lameli?

Ozdobę w formie drewnianych lameli możemy kupić jako gotowy produkt lub zamówić u stolarza. Ważne jednak, aby przed tego typu zakupem skonsultować się z projektantem. Pomoże nam on zaplanować aranżację, a także umieści w niej nasze wymarzone lamele. Ogromną zaletą współpracy z projektantem jest możliwość zobaczenia wizualizacji, które stanowią poglądową prezentację tego, jak może wyglądać nasze wnętrze. W ten sposób możemy bez wchodzenia w koszty zaplanować wspaniale wyglądający dom lub mieszkanie, w którym wszystkie elementy są na swoim miejscu. Korzystając z usług projektanta unikniemy również wpadek podczas montażu związanych np. ze złym pomiarem w danym pomieszczeniu. Jeśli planujesz ozdobić swoje mieszkanie lub dom lamelami i mieszasz w Poznaniu, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Openroom to studio projektowe, w którym powstają szyte na miarę projekty wnętrz. Sprawdź naszą ofertę, zadzwoń już dziś i zaaranżuj swoją przyszłość!

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu