Open Room

Dekorowanie wnętrz — jak urządzić swoje mieszkanie?

Dekorowanie wnętrz — jak urządzić swoje mieszkanie

Spis treści

Dekorowanie wnętrz i aranżowanie przestrzeni, zwłaszcza w blokach, to nie lada wyzwanie. Pomocne będzie wyczucie smaku, znajomość obecnych trendów, ale również praktyczne podejście do planowania pomieszczeń. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej, jak zrobić to samodzielnie lub z pomocą biura projektowego.

Jak dekorować mieszkanie?

Dekorację mieszkania należy zacząć od ustalenia stylu aranżacyjnego, odzwierciedlającego nasz charakter i pasującego do naszych osobistych upodobań. Następnie należy konsekwentnie trzymać się tego stylu, zarówno pod względem formy, kolorystyki, jak i faktury. Jeśli decydujemy się na aranżację w stylu eko, to w każdym pomieszczeniu powinien znaleźć się powtarzalny schemat z motywem przewodnim w postaci naturalnych materiałów. Mogą to być np. fornirowe panele podłogowe + palmy doniczkowe + beżowa sofa + fornirowe fronty kuchenne.

Aranżacje kuchni w bloku

Szczególnie trudne w aranżacji są zaplanowane odgórnie np. przez dewelopera przestrzenie. Spotkać możemy je w blokach wielorodzinnych, gdzie rozwiązania architektoniczne pozostawiają często wiele do życzenia. Czytaj: wiele pomieszczeń jest nieustawnych. Najczęściej obrywa się kuchniom oraz aneksom kuchennym, traktowanym po macoszemu. Projektując te miejsca, warto pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności, gdyż to tam przygotowywane są i spożywane posiłki. W tym celu w kuchni warto zastosować tzw. trójkąt roboczy, który kapitalnie porządkuje przestrzeń. Uzyskasz go m.in. za pomocą dobrze rozplanowanych mebli. Najlepsze efekty oczywiście uzyskasz, wybierając meble na wymiar oraz zabudowując wszystkie „bebechy” i nieładne sprzęty wspaniałą zabudową, będącą przedłużeniem stylu aranżacyjnego.

Aranżacje pokoju dziennego

Pokój dzienny lub salon to miejsce będące wizytówką każdego mieszkania, a zarazem oaza ciszy i spokoju dla mieszkańców. Aranżując je, musimy pamiętać o głównej, wypoczynkowej funkcji. W tym celu należy zadbać przede wszystkim o przytulność, którą w dużej mierze kreuje wygodna sofa z poduchami, zasłony do ziemi i punktowe oświetlenie dekoracyjne. Ważne, aby pokój dzienny wyglądał równie olśniewająco w nocy, co przez dzień. Dlatego warto zwrócić uwagę na detale wystroju m.in. lampy i ich formę, która przez całą dobę robi wrażenie na gościach, jak i mieszkańcach. Ilość miejsc na kompletach wypoczynkowych i sofach powinna być dopasowana do ilości mieszkańców oraz liczby ewentualnych gości, którzy mogą nas odwiedzić.

Aranżacje wnętrz – kto może pomoc?

Dekorowanie wnętrz, aranżowanie przestrzeni, kupowanie mebli… uff, a to dopiero czubek góry lodowej! Jeśli nie wiesz, czy sobie poradzisz lub po prostu wolisz zaufać specjalistom, napisz do nas! Nasze studio projektowe Openroom działa na terenie Poznania i okolic, gdzie świadczymy kompleksowe usługi projektowania i aranżowania domów oraz mieszkań, w których chce się żyć! Napisz do nas, pokaż nam swoje inspiracje, powiedz, w jakich przestrzeniach lubisz być i na którym pomieszczeniu zależy Ci najbardziej. Razem zaplanujemy i zaprojektujemy zarówno nowoczesną kuchnię, jak i pokój dzienny po skandynawsku!

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu