Open Room

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Spis treści

Kupno własnego mieszkania zazwyczaj jest dużym przeżyciem, któremu towarzyszy wiele emocji. A gdy już one nieco opadną, pojawia się wyzwanie – Jak je zaaranżować? Bez względu na to, czy masz do czynienia z mieszkaniem w stanie deweloperskim, czy też rynkiem wtórnym wymagającym jedynie niewielkich zmian w pomieszczeniach, ogromnym wsparciem może okazać się projektant wnętrz. Dlaczego warto skorzystać z jego usług? Odpowiadamy!

Praca wychodząca z pasji

Projektowanie pomieszczeń może być ogromnym źródłem przyjemności i uczucia satysfakcji, ale też potrafi dać w kość, przytłoczyć stresem i doprowadzić do frustracji. Wszystko zależy od tego, ile pasji i twórczego zaangażowania znajdzie się w procesie tworzenia wizji i realizacji planu. Są to cechy, jakimi charakteryzuje się projektant wnętrz traktujące każde zlecenie, jak kolejne wyzwanie pobudzające jego kreatywność i przede wszystkim jako okazję do odkrywania nowych rozwiązań, wzorów i stylów. Do każdego etapu podchodzi on z entuzjazmem i ogromnymi pokładami energii, co przydaje się szczególnie w momencie, gdy pojawiają się różnego rodzaju problemy i przeciwności.

Pasja i zaangażowanie w tworzenie projektu mogą okazać się niewystarczające, gdy nie pójdą one w parze ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Projektant wnętrz szybko zauważy detale, na które przeciętna osoba nie zwróci uwagi. Jego czujne oko „wyłapie” nawet najmniejsze atuty pomieszczenia warte ich wyeksponowania oraz słabe punkty, które dobrze będzie ukryć, zachowując funkcjonalność wnętrza, a często nawet podnosząc komfort jego użytkowania.

Elastyczna współpraca i oszczędności

To, w jakim stopniu w projektowanie pomieszczeń zaangażuje się specjalista w tym zakresie, zależy tylko i wyłącznie od Twojej decyzji. Od Ciebie zależy, czy projektant wnętrz będzie mógł samodzielnie decydować o rozmieszczeniu poszczególnych sprzętów, ich wyborze i uzupełnieniem w dodatki oraz dekoracje, czy też ograniczy się jedynie do zaproponowania najbardziej funkcjonalnych rozwiązań lub wskazania kierunku doboru akcesoriów. Na każdym etapie realizacji planu możesz wyrazić swoją opinię dotyczącą poszczególnych rozwiązań i poprosić o uwzględnienie w projekcie potrzeb domowników.

Doświadczony projektant często okazuje się ogromnym wsparciem w zakupach. Doskonale orientuje się w rynku nie tylko lokalnym, a oferty sprzedawców zna niemal na pamięć. Z ogromnym zaangażowaniem zajmie się szukaniem w antykwariatach np. wymarzonego antyku lub idealnie podkreślających stylistykę wnętrza dodatków wykonanych przez rzemieślników. To nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy w domowym budżecie. Projektant bywa bowiem stałym klientem, któremu sprzedawca może zaoferować preferencyjne zakupy i atrakcyjne rabaty.

Jak znaleźć projektanta wnętrz?

Podsumowując: Chcąc cieszyć się estetycznym, dobrze przemyślanym, ergonomicznym i funkcjonalnym wnętrzem warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Zadzwoń do Openroom i uzyskaj bezpłatną konsultację, której udzieli Ci nasz projektant wnętrz – gwarantujemy, że chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza, gdy planujesz aranżację wnętrza zlokalizowanego w Poznaniu lub jego okolicach, bo właśnie na tym terenie intensywnie działamy. Specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz możesz zapytać o wszystko, co chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni, ale boisz się efektów lub nie masz pewności, czy projekt będzie charakteryzował się harmonią w wizerunku i stanie się optymalną odpowiedzią na Twoje potrzeby.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu