Open Room

Do czego przydają się projekty 3D?

Do czego przydają się projekty 3D?

Spis treści

Decydując się na kupno lub remont naszych czterech kątów, bardzo często zastanawiamy się, jak będzie wyglądać efekt finalny zaplanowanych prac. Wgląd w przyszłość umożliwią Ci projekty 3D, na których zobaczysz, jak prezentuje się pomysł projektanta lub Twój własny. W razie potrzeby będziesz mógł przerobić wybraną aranżację, zmienić układ pomieszczenia lub zrobić, co tylko Ci się zamarzy! Oczywiście w granicach rozsądku i umowy zawartej z osobą tworzącą projekt.

Atrakcyjne przedstawienie koncepcji

Główną zaletą projektów 3D jest ich atrakcyjność pod względem wizualnym. W przeciwieństwie do suchych szkiców oraz rzutów dają one możliwość lepszego pobudzenia wyobraźni. Dla wielu osób, które nie mają wyobraźni przestrzennej i nigdy nie miały styczności z rysunkiem technicznym, wpatrywanie się w przekroje, sieci instalacyjne oraz wyrysy może przyprawić o ból głowy. Projekty 3D umożliwiają zobaczenie „żywej” i niezwykle realistycznej koncepcji, którą można wpleść w prezentację. Szczególne wrażenie robią pokazy większych inwestycji, kiedy to liczy się efekt zaskoczenia inwestorów.

Możliwość wprowadzania organicznych poprawek

Projektowanie 3D umożliwia wprowadzanie poprawek na bieżąco oraz tworzenie koncepcji w czasie rzeczywistym. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, którym zależy na czasie i które chcą w czasie spotkania z projektantem wprowadzić zmiany. Warto jednak wspomnieć, iż poprawki w projekcie 3D z reguły ujęte są w umowie. Ich ilość zależy od ogólnych ustaleń z projektantem – mogą być w cenie lub każdorazowo płatne. Niemniej, to właśnie dzięki nim koncepcja ożywa i nabiera kształtów, które ostatecznie powstaną w prawdziwym świecie. Na rynku istnieją programy, które nie tylko pozwalają na tworzenie statycznych kadrów, lecz również animowanie ich. A nic nie robi takiego wrażenia, jak aranżacja powstająca na naszych oczach!

Projekt 3D – podstawa wizualizacji

Projekty 3D stanowią również podstawę przy tworzeniu wizualizacji. To na nich opierają się ujęcia graficzne wybranych aranżacji i koncepcji. Im są one bardziej szczegółowe, tym efektywniejsze są wizualizacje. Ten rodzaj prezentacji jest jednak czasochłonny ze względu na ilość szczegółów, jaką należy zawrzeć w projekcie. Dotyczy to zwłaszcza wizualizacji zewnętrznych, w których kluczowa jest dodatkowa obróbka za pomocą programów graficznych. Wizualizacje to jednak najlepsza forma prezentacji, która w pełni przedstawia potencjał danego projektu.

Kto stworzy dla Ciebie projekt 3D?

Projektowanie 3D wymaga niezwykle dużego doświadczenia oraz zaplecza technologicznego. Tworzenie tego typu koncepcji na użytek własny jest czasochłonne i kosztowne, a przy braku specjalistycznej wiedzy może skończyć się porażką. Dlatego jako studio projektowe z Poznania Openroom oferujemy wysokiej jakości projekty 3D, tworzone przez naszych najlepszych projektantów. Jeśli marzy Ci się zobaczenie własnego pomysłu lub „dotknięcie” aranżacji przed jej wprowadzeniem w życie, napisz do nas! Razem stworzymy projekt, który będzie zapierał dech w piersiach.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu