Open Room

Jak łączyć ciemne meble z jasnymi?

Spis treści

Kontrastowe zestawienie barw to prosty zabieg stosowany przez projektantów wnętrz, by optycznie powiększyć pomieszczenie i dodać mu głębi. Trik ten można zastosować np. malując ściany w jasnym kolorze, a na ich tle wyeksponować ciemne sprzęty. Można też pójść o krok dalej i nadać wnętrzom interesującego charakteru zestawiając ze sobą meble w kontrastowych odcieniach.

Meble ciemne z jasnymi – połączenie w każdym stylu

Meble jasne z ciemnymi można połączyć w każdym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać jedynie o tym, by były one spójne ze stylem całej aranżacji. Do klasycznych stylizacji projektanci wnętrz polecają wprowadzenie np. zestawu foteli i kanapy z ciemnymi, drewnianymi ramami, nóżkami i podłokietnikami oraz tapicerką w beżowym kolorze.

W stylu nowoczesnym natomiast można pozwolić sobie na ustawienie w jednym pomieszczeniu mebli w ciemnych i jasnych odcieniach. Uniwersalnym rozwiązaniem będą np. białe szafki zestawione z czarną kanapą lub sofą, przy której warto ustawić stolik kawowy z białym blatem i czarną podstawą. Dodatkowego smaczku dla stylu nowoczesnego projektanci wnętrz dodają łącząc ze sobą nie tylko kontrastowe odcienie, ale też różne faktury mebli.

Salon w brązach i beżach – Jakie dodatki?

Brąz i beż nie bez powodu rozgościły się we wnętrzach. Projektanci chętnie korzystają z tych odcieni, by stworzyć neutralne tło dla efektownych dodatków i dekoracji. Jeśli chodzi o kolory pasujące do beżu i brązu, to mamy tu szerokie pole do popisu. Oba odcienie są tak uniwersalne, że można zestawiać z nimi niemal wszystkie kolory. Odważni beż i brąz zestawiają nawet z kolorami, które z pozoru gryzą się z nimi, a ostatecznie tworzą oryginalne, stylowe kompozycje i przyciągają uwagę nieszablonowym charakterem.

Idealnym dopełnienie salonu zaaranżowanego w brązach i beżach będą dodatki w odcieniach zieleni i żółci. Ciemny, czekoladowy brąz intrygująco wypadnie przy zestawieniu z czernią, a powagę miejsca podkreśli duet stworzony z brązu i czerwieni, fioletu lub zieleni w oliwkowym odcieniu, który warto uszlachetnić akcentami ze starego złota. Po szarość z kolei projektanci wnętrz chętnie sięgają, by podkreślić pozostałe kolory wprowadzone do pomieszczenia. To idealne tło dla każdego stylu aranżacji.

Projektant wnętrz rozwieje wątpliwości

W stylowym i niebanalnym łączeniu ciemnych mebli z jasnymi, a także w odważnej zabawie z kolorami oraz doborem dodatków, które podkreślą charakter pomieszczenia, pomoże Ci profesjonalny projektant wnętrz. Specjalista ze Openroom chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem i być może zarazi Cię pasją do zabawy modą, stylami i poszukiwaniem nowych możliwości. Skorzystaj z te okazji szczególnie, gdy zagospodarowania wymagają pomieszczenia zlokalizowane w Poznaniu i jego okolicach. To właśnie na tym terenie intensywnie działa Openroom. Zadzwoń śmiało i nie bój się zapytać projektanta o wszystko, co chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni, rozwiej swoje obawy dotyczące spodziewanych efektów i poznaj rozwiązania, które poprawią funkcjonalność otaczającej Cię przestrzeni.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu