Open Room

Jak przebiega współpraca z projektantem?

Jak urządzić biuro dla małej firmy? 7 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Spis treści

Zastanawialiście się jak przebiega współpraca z Projektantem Wnętrz? oraz z jakich etapów składa się cały projekt? Musicie wiedzieć, że każde biuro projektowe czy projektant ma wypracowane swoje metody pracy i działa według przyjętych zasad. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w tym temacie – opowiemy jak taka współpraca wygląda z nami .
👉 KROK 1 – ROZMOWA I KONSULTACJA Z PROJEKTANTEM
Na początkowym etapie spotykamy się osobiście lub online jeżeli jest to projekt zdalny. Rozmawiamy na temat Twoich oczekiwań, inspiracji, analizujemy rzuty projektowanej przestrzeni. Wyceniamy prace na podstawie zakresu zlecenia i wytycznych.
👉 KROK 2 – PODPISANIE UMOWY
Po podpisaniu umowy i omówieniu wszystkich szczegółów oraz wpłacie zadatku startujemy z kolejnym ważnym krokiem – analizą potrzeb. Otrzymujesz od Projektanta listę szczegółowych pytań, które następnie wspólnie analizujemy.
👉 KROK 3 – INWENTARYZACJA
Wykonujemy precyzyjne pomiary na miejscu inwestycji oraz sporządzamy dokumentacje fotograficzną stanu istniejącego. Jeśli projektowana przestrzeń dopiero ma powstać, bazujemy na dokumentacji otrzymanej od klienta w formie rzutów.
👉 KROK 4 – KONCEPCJA PROJEKTOWA i MOODBOARD
Na bazie zebranych informacji rozpoczynamy od rozplanowania przestrzeni w formie rzutów 2 D. Następnie przygotowujemy Moodboardy czyli koncepcje aranżacji wnętrza w formie planszy dla poszczególnych pomieszczeń. Dobieramy stylistykę wnętrza, kolorystykę według Twoich oczekiwań.
👉 KROK 5 – WIZUALIZACJE
Wybraną wcześniej przez klienta koncepcje opracowujemy w formie fotorealistycznych wizualizacji 3D – ten etap klienci uwielbiają najbardziej 😀…… i my też 🥰
👉 KROK 6 – DOKUMENTACJA TECHNICZNA I LISTA ZAKUPÓW
W ostatnim etapie otrzymujesz pełną dokumentacje dla ekipy budowlanej a także dla podwykonawców różnych branż. Otrzymujesz również listę materiałów użytych w projekcie z adresem sklepów w których możesz zakupić niezbędne elementy wyposażenia.
Aranżacja Twojego mieszkania lub domu nie musi być stresująca 🙃 Jeśli nie masz czasu lub brakuje Ci pomysłu – skontaktuj się z nami a my zajmiemy się resztą 😍

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu