Open Room

Jak zmienić charakter swojego domu wiosną?

Jak zmienić charakter swojego domu wiosną

Spis treści

Wiosna to czas, w którym chętnie odświeżamy nie tylko swoje garderoby, ale też mieszkania i domu. To dobry moment na metamorfozę nie tylko własnego wizerunku, ale też zmianę charakteru domu. Nowe okna, sezonowe dodatki, kolorowe kwiaty – pomysłów jest wiele, a wśród nich nie brakuje prostych rozwiązań i spektakularnych efektów.

Wiosenne dekoracje – szybka i łatwa metamorfoza

Najprostszym sposobem na zmianę charakteru domu na wiosnę jest skorzystanie z sezonowych dekoracji. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest koszt, który nie nadweręży zbytnio Twojego portfela. Szczególnie polecamy wiosenne dekoracje i kolory natury. Wniesie to powiew świeżości i będzie świetnym nawiązaniem do budzącej się z zimowego snu przyrody za oknem. Postaw też na jasne oświetlenie, które doda energii domownikom oraz gościom i nastroi Was optymistycznie. Dodatkowo podkreśli ono lekkość i wiosenny charakter dekoracji, które pojawią się w Twoim domu.

Nowe dodatki na wiosnę nie muszą być spektakularne, by stworzyć efekt z charakterem. Mogą to być kwiaty i rośliny kojarzące się z coraz mocniej grzejącym słońcem jak np. kwitnące wczesną wiosną cebulki ustawione na domowym parapecie, przydomowym tarasie lub balkonie. Odpowiednio zadbane po sezonie ucieszą Cię za rok i sprawdzą się jako wiosenne dekoracje przez wiele sezonów.

Czas na wiosenny remont

Wiosna to również dobry moment na zmianę charakteru domu rozbudowując go lub remontując. Warto w tym czasie zadbać o odświeżenie elewacji budynku, co korzystnie wpłynie na estetykę całego otoczenia. Coraz dłuższy i cieplejszy dzień, a także większa szansa na bezdeszczową pogodę sprzyjają montażowi okien dachowych, a to z kolei duży krok w kierunku rozświetlenia wnętrza domu. Jeśli natomiast masz zamiar zmienić nieco stylizację budynku, pomyśl o wymianie drzwi lub rozbudowie jego bryły. Może to być budowa przydomowego tarasu, na którym ustawisz donice z kwiatami i zaaranżujesz miejsce do wypoczynku.

Pamiętaj, że wiosenna metamorfoza domu to nie tylko jego remont i rozbudowa. To również pozimowe sprzątanie ogródka i przygotowanie go na najbliższe miesiące. Sprawdź, które kwiaty i rośliny przetrwały zimę, zadbaj o przycięcie krzewów i usunięcie zeszłorocznych liści. To również dobry moment, by rozejrzeć się meblami ogrodowymi. Zaprojektuj miejsce, w którym spotkasz się z przyjaciółmi, lub spędzisz wolne popołudnie, relaksując się w otoczeniu wiosennych kwiatów i z filiżanką aromatycznej kawy w dłoni.

Projektant pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie

Jeśli szukasz pomysłu lub najlepszych rozwiązań do realizacji planów dotyczących zmiany charakteru domu na wiosnę, zadzwoń do nas po bezpłatną konsultację z projektantem. Zespół Openroom to Profesjonaliści, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Poznania i jego okolic, bo właśnie na tym terenie działamy intensywnie. Zapytaj specjalistów w dziedzinie aranżacji i projektowania o wszystko, co chcesz wprowadzić do swojego otoczenia, ale boisz się efektów lub nie masz pewności, czy efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu