Open Room

Jakie są najważniejsze wyzwania związane z projektowaniem wnętrz i jakie są najważniejsze aspekty do rozważenia przed rozpoczęciem projektu.

Spis treści

Przyjęło się, że w zawodzie projektanta poradzą sobie jedynie ci, którzy posiadają dużą wyobraźnię, wykazują się kreatywnością i mają zdolności plastyczne. Nic bardziej mylnego. Oczywiście te cechy są potrzebne, a nawet kluczowe, ale oprócz nich dobry projektant wnętrz powinien mieć takie umiejętności, które pozwolą mu rozmawiać z ludźmi, wyczuwać ich pragnienia i potrzeby, dobrze organizować proces swojej pracy, a także wykazać się dbałością o detale. Bycie projektantem to możliwość kreowania przestrzeni idealnie dostosowanej do przyszłych domowników, jednak proces ten wiąże się z wieloma wyzwaniami napotykanymi po drodze. Jakie są najważniejsze wyzwania związane z projektowaniem wnętrz i jakie są najważniejsze aspekty do rozważenia przed rozpoczęciem projektu?

Projekt wyzwanie

Projektowanie wnętrz wiąże się z wieloma trudnościami, które każdy projektant traktuje jako wyzwania swojej pracy. Największym wyzwaniem każdego projektu jest budżet, z którym musi liczyć się wykonawca. Dodatkowo budżet ten musi obejmować pomysł i oczekiwania klienta, a sam projekt powinien trafiać w jego gust. Przygotowanie kompleksowej aranżacji w taki sposób, aby była spójna i harmonijna wymaga od projektanta ogromnych nakładów czasowych oraz cierpliwości pozwalającej w pełni ukończyć projekt. Zdarza się, że zarówno projektant, jak i klient na drodze kompromisów wspólnie ustalają końcowy wygląd projektu tak, aby spełniał oczekiwania klienta i jednocześnie zadowolił projektanta, dając mu satysfakcje z ukończonej pracy.

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem projektu?

Kluczem do sukcesu będzie odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Po pierwsze, należy zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń z uwzględnieniem stref przeznaczonych do użytku reprezentacyjnego — np. salon czy kuchnia, oraz stref intymnych dla domowników — sypialnia, pokoje dziecięce. Kolejnym ważnym elementem będzie rozplanowanie przestrzeni komunikacji pomiędzy danymi pomieszczeniami — ważne, aby każdy z domowników miał swobodny dostęp do wybranego pokoju, a poruszanie się było instynktowne i łatwe. Kolejny ważny krok to wydzielenie miejsca na sprzęt multimedialny, gniazda internetowe, kontakty oraz włączniki. A na sam koniec projektu wisienka na torcie — czyli wykończenie. Dopasowanie odpowiednich mebli oraz kolorystyki ścian to ostatni, ale jakże ważny element całego projektu. Ten etap potrafi zmienić całe oblicze pomieszczeń i wprowadzić do nich życie.

Do aranżowania przestrzeni i projektowania pomieszczeń warto zatrudnić specjalistów, którzy wysłuchają naszych oczekiwań i zaproponują bezpieczne i kreatywne rozwiązania. Skontaktuj się ze studiem Openroom, jeśli chcesz zaprojektować swoją wymarzoną przestrzeń. Studio działa na terenie Poznania i okolic, oferując swoim klientom profesjonalne usługi projektowania i aranżowania wnętrz. Zapytaj o bezpłatną konsultację już dziś i zobacz, co możemy dla Ciebie przygotować.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu