Open Room

Kolory ścian do sypialni – dowiedz się, jak wybrać!

Spis treści

Sypialnia bez wątpienia jest pomieszczeniem, do aranżacji którego należy podejść ze szczególną uwagą. Ma ona bowiem sprzyjać wyciszaniu się po ciężkim dniu i efektywnemu odpoczynkowi. Nieumiejętnie dobrane  kolory lub zbyt odważne zestawianie odcieni może rozpraszać i przeszkadzać w zbieraniu sił na kolejny dzień. Jakie kolory ścian sprawdzą się w sypialni najlepiej? Czy warto kierować się modą i trendami, czy lepiej trzymać się sprawdzonych schematów? Podpowiadamy!

Jasne barwy uspokajają

Nie od dzisiaj wiadomo, że przytulnego i uspokajającego charakteru nabiera pomieszczenie z jasnymi barwami. Z tej zasady projektanci wnętrz chętnie korzystają aranżując sypialnie. Podkreślają jednak, że takie spokojne rozwiązania nie muszą być nudne. Wystarczy, że zamiast klasycznej bieli na Twojej ścianie pojawi się pudrowy róż, łagodny beż, relaksujący błękit, uspokajająca zieleń lub neutralna szarość. Jeśli sypialnia jest małym pomieszczeniem, to trikiem na jej optyczne powiększenie będzie użycie farby z perłowym połyskiem i pomalowanie sufitu tym samym kolorem.

Ciepłe tony tworzą nastrój

Wybierając kolor na ścianę do sypialni warto kierować się nie tylko samym odcieniem, ale też temperaturą barwy. W pomieszczeniu, które służyć ma wyciszeniu się i relaksowi, projektanci wnętrz zalecają zastosowanie kolorów z ciepłej palety. Są to bowiem kolory, które wprowadzają do pomieszczenia odpowiedni nastrój, sprzyjający odprężaniu się. Warto pamiętać, że ciemne odcienie nie sprawdzą się w sypialniach wąskich i małych. Jeśli jednak bardzo Ci zależy, by znalazły się one w Twoim pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie położenie ich na jednej ze ścian. Chcąc optycznie podnieść sufit i sprawić wrażenie większej przestrzeni, przy kolorowych ścianach połóż na niego farbę w białym kolorze.

Modowe trendy w sypialni

Projektanci wnętrz zachęcają do zabawy modą i korzystania z trendów. Aktualnym jest maksymalna personalizacja sypialni. Oznacza to, że powinno w niej znaleźć się dokładnie to, czego do wyciszenia się w dobrym samopoczuciu potrzebuje użytkownik pomieszczenia. Bez względu na to, jak wygląda lista top trendów, zawsze warto postawić na komfort i funkcjonalność mebli. Zwłaszcza łóżka, na którym spędzamy znaczną część doby. Nie zapomnij, by jego wezgłowie zestawić kolorystycznie ze ścianą, przy której ustawisz mebel. Może to być przestrzeń pokryta np. wzorzystą tapetą lub farbą w ciemnym odcieniu.

Pasja i doświadczenie projektanta wnętrz

Zestawianie kolorów w sypialni może okazać się wyzwaniem przerastającym kreatywność wielu osób. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z nieszablonowych rozwiązań na rzecz bezpiecznych odcieni. W stylowej, niebanalnej i odważnej zabawie z kolorami oraz doborem dodatków, które podkreślą indywidualny charakter sypialni, pomoże Ci profesjonalny projektant wnętrz. Zadzwoń do Openroom i skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia specjalisty z zakresu aranżowania pomieszczeń. Chętnie dzielimy się naszą pasją do zabawy modą, stylami i poszukiwaniem nowych możliwości. Warto sięgnąć po nie szczególne w Poznaniu i jego okolicach – to właśnie na tym terenie intensywnie działa Openroom. Zadzwoń śmiało i nie bój się zapytać projektanta o wszystko, co chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni, rozwiej swoje obawy dotyczące spodziewanych efektów i poznaj rozwiązania, które poprawią funkcjonalność otaczającej Cię przestrzeni.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu

180 zł/m²

cena przed obniżką

Pakiet kompleksowy

150 zł/m²