Open Room

Moda na wnętrza w stylu soft loft

Spis treści

Industrialny styl loftowy może przytłaczać wiele osób. Z tego powodu powstała jego ugładzona wersja, dedykowana minimalistom. Loft soft to kompromis dla każdego, charakteryzujący się oszczędnością dodatków i dekoracji. Przełamuje on surowość industrialu dużą dawką ciepła i przytulność. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na soft loft!

Nie każdy lubi typowy loft

Loftowe mieszkania charakteryzują się tzw. bebechami na wierzchu. Wszelkie rury, okablowania i surowe materiały ścienne wyciągnięte są celowo na widok, aby przyciągać wzrok. Tego typu wnętrza bardzo często są jednak niefunkcjonalne i ciężkie w utrzymaniu. Dotyczy to w szczególności utrzymywania wszystkich elementów dekoracyjnych w stanie, który pozwala na robienie wrażenie na gościach. Co więcej, istnieje wiele osób, które lubią jedynie pojedyncze motywy z industrialu np. żarówki edisonowskie, mosiężne oraz stalowe zdobienia, szprosowania w oknach. Z myślą o nich stworzono sof loft, który wygładza wszelkie nierówności i ostre kąty aranżacji industrialnych.

Soft loft – kompromis dla szukających przytulności

Industrial nadal króluje we wnętrzach naszych domów i mieszkań, jednak coraz częściej wybierana jest jego ugładzona wersja tzw. soft loft. Zakrywa ona wszystkie niefunkcjonalne przewody oraz podłączenia, a także zmniejsza liczbę detali we wnętrzu. Soft loft to przede wszystkim minimalizm i przestrzeń na pierwszym planie. W tej aranżacji dominują duże przeszklenia, antresole oraz niewielka ilość mebli. W przeciwieństwie do hard loftu nie ma mowy jednak o specjalnie przybrudzanych i postarzanych materiałach. Delikatny industrial jest elegancki, wręcz wyrafinowany i doskonale pasuje do ludzi, którzy lubią porządek.

Jak projektować soft loft?

Industrial jako styl starociami stoi. Niezależnie od tego, czy w wydaniu hard, czy soft – koniecznie wybierz się do antykwariatu, na bazar lub wyprzedaż garażową. Cenne będą również surowe faktury na ścianach w postaci betonu czy odkrytej cegły. Tego typu materiały można zdobyć poprzez Internet, firmy zajmujące się rozbiórkami lub firmy ogólno-budowlane. Ważne jednak, aby zawsze korzystać z doświadczenia i wiedzy osoby wykwalifikowanej. Pomoże nam ona zebrać myśli, zarządzać projektem danego wnętrza oraz da cenne rady, co do wykonania inwestycji, jaką jest mieszkanie lub dom soft loft. Kimś takim jest projektant wnętrz. Ważne jednak, aby wybrać sprawdzone studio projektowe, w którym liczy się wizja, a także rozeznanie w obecnych kanonach mody aranżacyjnej. Soft loft to bowiem styl dość wymagający, w którym liczy się wyczucie detalu.

Projektowanie wnętrz soft loft

By móc mówić o pełnoprawnym wnętrzu soft loft, należy skorzystać z kogoś, kto posiada doświadczenie w projektowaniu. Jako projektanci wnętrz ze studia Openroom działamy na terenie Poznania, swoją wiedzą pomagając w projektowaniu i aranżowaniu nawet najtrudniejszych inwestycji. Z naszą pomocą zaplanujesz idealny soft loft, spełniający wszelkie kanony projektowe. Skorzystaj z naszej pomocy już dziś i przekonaj się, że industrial też może być piękny!

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu