Open Room

Pomysły na udekorowanie domu na święta

Pomysły na udekorowanie domu na święta

Spis treści

Zbliża się najbardziej radosny czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Ich nadejście zmienia nasze otoczenie, zwłaszcza domy i mieszkania. Pojawiają się światełka, choinki i ozdoby, które dodają naszym czterem ścianom przytulności oraz magii. Nie wiesz, jak udekorować dom na święta? Zastanawiasz się, co jest lepsze: stroiki czy figurki? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł i poznaj fantastyczne pomysły na ozdoby świąteczne!

Choinki i stroiki

Naturalne ozdoby świąteczne w postaci choinek i stroików wyglądają doskonale niemal w każdym wnętrzu. Jest tak z prostej przyczyny – wszystko, co naturalne dobrze komponuje się z meblami, dodatkami, a nawet minimalistycznymi ścianami z litego betonu. Oprócz głównej i wspaniałej choinki możemy postawić na niewielkie drzewka ozdobne. Najlepiej subtelnie wpleść je w inne ozdoby bądź umieścić w widocznych miejscach np. za szklaną witryną, na regale w sypialni czy w pobliżu tarasu lub balkonu. Do wyeksponowania ich piękna możemy użyć naturalnego światła (stawiając je przy oknie) bądź sztucznego (kierując na nie oświetlenie lamp bądź nakładając na nie światełka).

Figurki i ozdoby

Plecione aniołki, kudłate krasnale, kamienni pastuszkowie – wszystkie te ozdoby są piękne i kojarzą się ze świętami. Ważne jednak, aby w dekorowaniu nimi naszego domu bądź mieszkania pamiętać o umiarze. Nie ma nic gorszego niż wymieszanie z poplątaniem – dotyczy to zarówno stylu samych ozdób, jak i kolorystyki. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie jednego rodzaju figurek bądź dekoracji i umieszczenie ich w konkretnym miejscu. Tę samą zasadę możemy wykorzystać, dekorując choinkę. Naszym przewodnikiem powinien być nasz gust, jednak warto wyznaczyć jeden porządek aranżacyjny lub styl przewodni ozdób świątecznych.

Świece i lampiony

Nic tak nie dodaje klimatu wnętrzom w czasie świąt jak naturalne światło. Świece i lampiony to absolutny must have sezonu bożonarodzeniowego. Szczególnie polecane są te w kolorach świątecznych – czerwieniach i zieleniach, ale również o określonym zapachu, który kojarzy się z Bożym Narodzeniem (np. pieczonym jabłkiem). Decydując się na zakup lampionów i świec musimy zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy umieścić je w towarzystwie choinek, stroików bądź papierowych ozdób. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie świec w szklanych kloszach oraz sprawdzenie konstrukcji lampionów.

Świąteczne oświetlenie

Świąteczne oświetlenie byłoby niczym, gdyby zabrakło w nim światełek i elementów świetlnych, które mówią wszem i wobec, że oto nadeszły święta! To od nas zależy, czy wolimy przepych, błyszczące renifery na balkonie i podświetlonego Mikołaja w ogrodzie, czy skromne światełka LED na stroiku i delikatnie podświetlone gwiazdy na ścianie. Ważne, aby świąteczne światełka dekoracyjne nie przytłaczały innych ozdób oraz nie doprowadzały rytmem swojego świecenia domowników do szału. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup światełek z programem stałego oświetlenia w technologii LED. W przypadku instalacji na zewnątrz tj. na balkonie czy tarasie warto sprawdzić stopień ich ochronności (IP).

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu