Open Room

Projekt łazienki — nie musi być duża, by być piękna!

Spis treści

Łazienki to pomieszczenia niezwykle niedopieszczone, zwłaszcza w budownictwie mieszkalnym, na które nie zwraca się zbyt dużo uwagi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ich metraż, który nie daje pola do popisu. Warto jednak pamiętać, że dobrze zaplanowana i zaprojektowana łazienka jest nie tylko pomieszczeniem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Obecne możliwości asortymentowe sklepów z meblami oraz armaturą dają naprawdę duże pole do popisu w kontekście planowania przestrzeni. Dowiedz się więcej na temat projektowania łazienek, a jeśli masz więcej pytań – napisz do nas!

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką

Standardem są obecnie łazienki z prysznicem oraz pralką w zabudowie, które doskonale znoszą niedostatki metrażu, a także spełniają swoje funkcje praktyczne. Sprawdzają się one idealnie zarówno w budownictwie mieszkalnym wielorodzinnym (w blokach i bliźniakach), jak i w domach wolnostojących. Prysznic ze ścianką walk-in nie dość, że jest ekologiczny, to również doskonale się czyści i może stanowić nie lada ozdobę. Ważne, aby w takiej przestrzeni ukryć wszystko, co zbędne i brzydkie. Mowa tutaj o pralce, którą możemy umieścić w zabudowie pod szafką na umywalkę oraz instalacjami, które można ukryć w ścianach bądź dodatkowych szafkach. Najlepszy efekt uzyskamy, decydując się na meble na wymiar. Współpraca ze stolarzem daje bowiem niezbędną elastyczność, która przydaje się w ciasnych pomieszczeniach.

Aranżacja małej łazienki – o czym pamiętać?

Aby mała łazienka nie przytłaczała nas i nie powodowała klaustrofobii, warto przynajmniej wizualnie ją powiększyć. Świetny efekt uzyskamy, stosując płytki wielkoformatowe, wąskie fugi, duże lustra oraz oświetlenie punktowe LED. Jeśli mamy możliwość, możemy przenieść pralkę do szafy w przedpokoju lub szafki w kuchni, zyskując dzięki temu miejsce pod umywalką. Projektując małą łazienkę, warto wystrzegać się umieszczania w niej wanny, włącznie z modelami narożnymi, „ucinania” dodatkowych centymetrów przez stosowanie przedścianek oraz podwieszanych sufitów. Do przemyślenia jest również wielkość i forma grzejnika – nawet w przypadku rozwiązań deweloperskich możemy zmienić urządzenie grzewcze na mniejsze lub bardziej designerskie.

Projektowanie łazienek Poznań

Aranżacja małe łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w przypadku, gdy kupujemy mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim. Aby uniknąć wpadek i problemów, warto skorzystać z porad fachowców z doświadczeniem. Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, odezwij się do nas! W studiu projektowym Openroom znajdziesz sztab ekspertów z zakresu projektowania i aranżowania przestrzeni mieszkalnych oraz usługowych. Stawiając na nas i naszą wiedzę masz pewność, że razem stworzymy coś świetnego! Wśród naszych usług znajdziesz m.in.:

  • wizualizacje wnętrz,
  • projekty funkcjonalne,
  • projekty układu pomieszczeń,
  • dekorowanie wnętrz,
  • przygotowywanie dokumentacji technicznych,
  • tworzenie list zakupowych ze sklepami i producentami.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu