Open Room

Projektowanie wnętrz – kto się tym zajmuje? Poznaj magię powstawania pomieszczeń

Projektowanie wnętrz - kto się tym zajmuje Poznaj magię powstawania pomieszczeń

Spis treści

Wśród wielu osób nadal pokutuje przekonanie, iż nie warto zatrudniać projektanta, gdyż jego wizyta na niewiele się zda. Przecież każdy z nas ma swój własny gust, dzięki któremu zaaranżuje dowolne pomieszczenie. Co jednak z wyborem materiałów i „dojściami” do najlepszych producentów? Co z dokumentacją techniczną dla wykonawców? Co z nadzorem nad poszczególnymi etapami prac? Za to wszystko odpowiadają projektanci, a ten artykuł da Ci wgląd w to, co robią.

Od podstaw i u podstaw

Wbrew pozorom projektanci nie pojawiają się w mieszkaniach dopiero, gdy obowiązki ich do tego zmuszą. Są oni obecni na terenie inwestycji od pierwszego kontaktu z klientem. To właśnie projektanci wykonują inwentaryzację, czyli dokładny pomiar powierzchni pomieszczeń w budynku lub mieszkaniu, który ma ulec metamorfozie. O ile w przypadku budynków w stanie surowym można przeprowadzić pomiar samodzielnie, o tyle w budynkach z rynku wtórnego tego typu wizyty wiążą się z dość dużą liczbą przepraw. Zagracone pomieszczenia, nieużywane pokoje, zamknięte na głucho piwnice i strychy pełne pajęczyn. Wszędzie tam docierają projektanci, mierząc dokładnie powierzchnie użytkowe. Na ich zaś podstawie wykonują projekty z poglądowymi wariantami rozmieszczenia pomieszczeń, a także wizualizacjami.

Wgląd w przyszłość

Etapem pracy projektantów, który najbardziej widać i który najbardziej cenią klienci są właśnie wizualizacje. To one mają pokazać, jak może wyglądać dana aranżacja. Wykonywane są w specjalnych programach do tworzenia grafiki oraz animacji 3D i mają za zadanie dać wgląd w to, jak w przyszłości i rzeczywistości będzie prezentować się wybrane wnętrze. Odzwierciedlają one prawdziwy lub zaplanowany układ pomieszczeń. Na tym etapie uwzględniane są poprawki, które klient może mieć odnośnie kolorystyki czy wykorzystanych materiałów. Do nich przypisana jest dokumentacja z listą konkretnych produktów, a także sklepów, w których można je dostać. Ponadto, uzupełnieniem wizualizacji jest dokumentacja techniczna, przeznaczona dla wykonawców m.in. elektryków oraz hydraulików. Na jej podstawie wykonają oni podłączenia w taki sposób, aby nie kolidowały z zaplanowaną przestrzenią.

Gdzie szukać najlepszych projektantów?

Nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszych w okolicy projektantów, którzy zaplanują Twoje wymarzone mieszkanie lub dom? Zadzwoń do nas i umów się na wizytę! Openroom to biuro projektowe, świadczące kompleksowe usługi z zakresu aranżacji wnętrz. Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze i czas na samodzielne, kosztowne poprawki. Wspólnie zaplanujemy funkcjonalną przestrzeń, w której chce się mieszkać i żyć. Działamy na terenie Poznania i okolic, gdzie świadczymy usługi w ramach specjalnych pakietów, optymalizowanych pod kątem zróżnicowanych oczekiwań. Skontaktuj się z nami i zaaranżuj swoją przyszłość!  

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu