Open Room

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem ekologicznych materiałów — Jak projektować ekologiczne wnętrza?

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem ekologicznych materiałów

Spis treści

Coraz częściej w dyskursach podejmowany jest temat ekologii, zrównoważonego rozwoju i potrzeba ochrony środowiska. Troska i dbałość o przyrodę widoczna jest również w modowych trendach dotyczących aranżacji wnętrz. Styl eko to świetny sposób na urządzenie domu lub mieszkania w harmonii oraz zgodzie z naturą. Jak stworzyć ekologiczne wnętrze? Podpowiadamy!

Naturalne materiały w ekologicznym wnętrzu

Podstawową zasadą obowiązującą w ekologicznym stylu, jest troska o ochronę środowiska. Do aranżacji wnętrz i takim charakterze wykorzystuje się naturalne materiały pozyskiwane z odnawialnych źródeł jak np. drewno i bambus. Nie można w nim pominąć również nowoczesnej technologii pozwalającej racjonalnie korzystać z energii i wody. Mowa tu przede wszystkim o energooszczędnych źródłach światła i montowanych przy kuchennych oraz łazienkowych bateriach perlatorach.

Projektując ekologiczne mieszkanie, pamiętaj, że wykorzystane do jego wyposażenia sprzęty powinny być wykonane z materiałów, które nadają się na recykling. To znacznie ograniczy produkcję odpadów. W miarę możliwości daj drugie życie starym przedmiotom. Ich surowy, minimalistyczny design doskonale uzupełnią lekkie tkaniny, które coraz częściej pochodzą z recyklingu.

Ekologiczne wnętrze w naturalnych kolorach

Bazą dla aranżacji w stylu eko są naturalne kolory, wśród których króluje biel. Projektując ekologiczne mieszkanie, można zastosować ją nie tylko na ścianach, ale również podłodze oraz meblach. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że biały kolor doskonale odbija światło, co z kolei rozjaśnia wnętrze i pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. Obok bieli styl eko wnętrza podkreślą naturalne odcienie drewna, cegły, gliny i kamienia. Nie może zabraknąć w nim również zieleni, a mocnym akcentem będą tu żywe rośliny.

Wnętrze stylizowane w stylu eko jest miejscem, do którego warto wprowadzić ludowe dekoracje. Będą one ciekawą, barwną ozdobą ożywiającą pomieszczenie energetycznymi kolorami. Pamiętaj jednak, by sięgać po nie z umiarem. Czerwień, żółć lub pomarańcz w postaci detalu będą mocnym akcentem kolorystycznym wnętrza utrzymanego w duchu eko.

Stwórz swój eko dom z pomocą projektanta

Jeśli chcesz mieszkać w zgodzie z nurtem eko, ale nie wiesz, jak stworzyć swoje własne, funkcjonalne ekologiczne mieszkanie, zadzwoń do nas i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym projektantem. W Openroom znajdziesz profesjonalistów, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w szukaniu praktycznych rozwiązań uwzględniających dobro otaczającego nas środowiska naturalnego, a także korzystających z jego dobrodziejstwa w zrównoważony sposób. Podpowiemy Ci, kiedy warto postawić na recykling, by ograniczyć produkcję odpadów, a kiedy lepiej będzie zdecydować się na inne rozwiązania oraz jak wykorzystać naturalne materiały, by jak najdłużej służyły swoją funkcjonalnością.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu