Open Room

Sauna w Twojej sypialni? Dlaczego nie!

Sauna w Twojej sypialni? Dlaczego nie!

Spis treści

Łazienka w sypialni to luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie posiadacze ogromnego domu lub mieszkania. Sauna w sypialni to zaś kuriozum, o którym nie śniło się projektantom, widziane jedynie w ekskluzywnych hotelach i apartamentach. Okazuje się jednak, że z odpowiednim budżetem i projektantem wszystko jest możliwe!

Po co właściwie sauna w domu?

Przydomowe sauny kojarzą się z osobnymi budynkami zlokalizowanymi na posesji, obok których dumnie pyszni się bania z zimną wodą. Tego typy domowe SPA zapewnia relaks, odprężenie i ukojenie dla zmęczonych mięśni oraz stanowi wspaniały sposób na podnoszenie odporności organizmu. Niewiele osób decyduje się na saunę bezpośrednio w domu. Przeważnie powodem są koszty jej wzniesienia oraz brak możliwości przestrzennych. Tego typu rozwiązanie jest jednak jeszcze bardziej wygodne, gdyż nie musimy wychodzić z własnego domu, aby wypocić toksyny z naszego ciała. Szczególnie ekskluzywne są sauny w sypialni lub łazience, do których dostęp mają jedynie mieszkańcy domu lub mieszkania.

Jak zrobić saunę w domu?

Niestety odkręcenie kranu pod prysznicem i szczelne zamknięcie drzwi w tym przypadku nie wystarczy. Do stworzenia sauny potrzebne są niezbędne komponenty w postaci:

·       kabiny,

·       systemu wentylacyjnego,

·       pieca grzewczego,

·       dodatkowych udogodnień (np. bani z zimną wodą).

Dobrej jakości kabina wpisywać się będzie w aranżację sypialni, jednocześnie dając doskonałą izolację dla ciepła w swoim wnętrzu. System wentylacyjny będzie zaś na tyle szczelny i wydajny, iż nie będzie miał problemu z cyrkulacja gorącego oraz wilgotnego powietrza. Piec grzewczy w nowoczesnej saunie domowej powinien być energooszczędny i bezawaryjny, z kolei dodatkowe udogodnienia muszą znaleźć się w niewielkiej odległości od kabiny, aby móc z nich dogodnie korzystać.

Kto może pozwolić sobie na saunę w sypialni?

Na wzniesienie domowego SPA w postaci sauny w sypialni mogą pozwolić sobie osoby dysponujące przede wszystkim znaczną przestrzenią oraz budżetem, umożliwiającym zakup potrzebnych sprzętów. Tego typu udogodnienie najlepiej sprawdzi się w sypialni z wydzieloną łazienką lub posiadającą garderobę, którą można zaadaptować. Sauna może być problematyczna do stworzenia w budynkach wielorodzinnych ze względu na konflikt wentylacyjny oraz znaczne gabaryty konstrukcji wraz z jej ciężarem całkowitym.

Kto zaplanuje saunę w sypialni?

Na szalone pomysły wpadają osoby, które nie mają najmniejszych powodów, aby ich nie realizować. Wśród nich jesteśmy my – projektanci ze studia Openroom, którzy w ogniu doświadczenia wykuli niejedną innowację oraz udogodnienie domowe. Jeśli szukasz pomocy przy tworzeniu sauny w sypialni lub innych niestandardowych rozwiązań projektowych, skontaktuj się właśnie z nami. Pomożemy dobrać Ci odpowiednie sprzęty, zaplanujemy instalacje oraz przeprowadzimy inwentaryzację Twojej sypialni z naciskiem na jej możliwości aranżacyjne. Nie czekaj, zadzwoń i przekonaj się sam, że cuda są jednym z owoców ciężkiej pracy.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu