Open Room

Spełnij swoje marzenie i urządź swoją toaletkę!

Spis treści

Toaletka to marzenie każdej kobiety, która poranki spędza malując się przed niewygodnym lustrem w łazience lub gimnastykuje się w poszukiwaniu idealnego światła w okolicach okien. Dzięki niej można łatwiej uporządkować początek dnia, a także stworzyć niewielki kącik na wszystkie potrzebne kosmetyki oraz akcesoria do makijażu.

Wybierz miejsce na swoją toaletkę!

Planując toaletkę w przestrzeni domowej, najpierw musimy wybrać miejsce, gdzie ma powstać. Łazienka jako przestrzeń wspólna z armaturą, która odbija światło, nie nadaje się do tego najlepiej. Zdecydowanie lepszym wyborem jest kącik w sypialni, najlepiej zlokalizowany w okolicy okna. Naturalne światło pozwoli na precyzyjne nałożenie podkładu i pomalowanie się. Ponadto, widok za oknem i obecność słońca doda nam energii na cały dzień. Alternatywą dla sypialni może być garderoba, jednak jedynie osoby posiadające znaczny metraż domu mogą sobie pozwolić na tego typu pomieszczenia.

Podstawa toaletki – lustro

Kluczem do stworzenia dobrego makijażu jest posiadanie odpowiedniego lustro. To właśnie ono będzie podstawą Twojej toaletki. Możesz kupić lustro o dużej powierzchni, w którym nie tylko stworzysz szałowy make-up, lecz również przejrzysz się przed wyjściem. Możesz również wybrać model z niewielkim lusterkiem na wysięgu, dedykowanym do poprawek i prowadzenia precyzyjnych kresek. Niezależnie od tego, jakie wybierzesz, pamiętaj, że lustro optycznie powiększa przestrzeń. Pamiętaj o tym projektując nie tylko toaletkę, lecz całe pomieszczenie. Ponadto, musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie, które nie będzie tworzyć cieni na Twojej twarzy. Najlepiej, jeżeli zainwestujesz w lampy, które opromienią Twoją sylwetkę, jednocześnie Cię nie oślepiając.

Meble i dodatki

Toaletka to miejsce, w którym przeważnie kobiety przygotowują makijaż. Oprócz tego może być swoistego rodzaju azylem, miejscem niezwykle osobistym, służącym do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, lecz również relaksu. W zależności od naszych potrzeb oraz temperamentu, musimy wyposażyć ją w odpowiednie meble i dodatki. Gwoździem przedstawienia będzie wygodne krzesło lub fotel. Najlepiej takie, które pozwala na nieskrepowany ruch – polecane w szczególności będą krzesła obrotowe lub nieposiadające oparcia. Ponadto, wysokiej klasy toaletka musi mieć konsolę lub blat, na którym można rozkładać szpargały, kosmetyki, perfumy oraz akcesoria do pielęgnacji. Kapitalnym uzupełnieniem kącika mody i urody mogą być girlandy, rośliny w towarzystwie plecionych mebli lub niewielkie szafki.

Z czyją pomocą urządzić toaletkę?

Nie możesz ubrać myśli i projektów krążących po głowie w słowa? Masz zamiar w końcu stworzyć w swojej sypialni toaletkę? A może planujesz zrobić prezent dla swojej kobiety, aby nie musiała malować się w trakcie Twojego golenia? Napisz do nas, a my odmienimy Twoje wnętrze! Studio projektowe Openroom z Poznania zatrudnia doświadczonych projektantów, którzy urządzili niejedną strefę piękna w domach i mieszkaniach. Pokaż nam swoje inspiracje, powiedz, co lubisz i na czym Ci zależy, a my zaprojektujemy i urządzimy dla Ciebie idealną toaletkę!

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Darmowa wycena projektu