Marzy Ci się przestronna sypialnia z toaletką i wanną? A może sypialnia na poddaszu z garderobą? Nie czekaj i już teraz zaprojektuj to pomieszczenie razem z nami! Studio Openroom czeka na Twoje inspiracje, dzięki którym wspólnymi siłami stworzymy sypialnię jak ze snu!
Aranżacja sypialni – jaką wybrać?
Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, dopiero później estetyka. Banał, ale ta zasada nadal sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. Podstawą każdego dobrego projektu sypialni jest przede wszystkim jej praktyczność. Po pierwsze, musi ona być oddalona od innych pomieszczeń i znajdować się w tzw. strefie prywatnej w głębi mieszkania lub domu. Dostęp do niej będą mieli jedynie konkretni mieszkańcy. W jej wnętrzu zaś powinno znaleźć się wygodne łóżko, na którego metrażu nie ma co oszczędzać oraz szafy, ewentualnie garderoba. Dodatkami będą stoliki nocne, lampy stojące bądź kinkiety, a także zasłony o małej przezroczystości. Inne elementy są zbędne i mogą utrudnić poruszanie się po sypialni, a tym samym korzystanie z niej.
Więcej miejsca w sypialni? Czas na projektowanie garderoby!
Zapomnij o antresolach, piętrowych łóżkach i innych wynalazkach wykonawców i deweloperów. Jeśli chcesz powiększyć metraż sypialni, musisz z czegoś zrezygnować… lub dodać do niej garderobę. Pomieszczenie to w praktyce służy nie tylko do przechowywania ubrań, ale również wszelkiej maści „przydasiów” oraz drobiazgów. Projektowanie garderoby należy rozpocząć na etapie planistycznym całej sypialni, gdyż tylko w ten sposób stworzymy harmonijną całość. Do jej wykończenia możemy użyć gotowych mebli z sieciówek lub poprosić zaznajomionego stolarza o wykonanie mebli na wymiar. W wielu przypadkach np. garderoby i sypialni na poddaszu w grę wchodzi jedynie druga opcja. Ogromnym wyzwaniem jest bowiem znalezienie idealnych mebli pod wymiar, który uwzględnia skosy w pomieszczeniu bądź jego nieustawność.
Sypialnia na poddaszu z garderobą – aranżacyjne wyzwanie
Problemy z projektowaniem pojawiają się przede wszystkim w mieszkaniach nieustawnych lub zlokalizowanych w takich miejscach jest poziom -1 (suteryny, piwnica) bądź poddasze. W takich przypadkach mamy do czynienia z ograniczeniami metrażu, a także utrudnieniami architektonicznymi. Szczególnie ciężkie do aranżacji są poddasza ze skosami, które zabierają sporo miejsca. Projektując sypialnię znajdująca się na ostatniej kondygnacji, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie mebli, zwłaszcza łóżka. Może się bowiem okazać, że pobudka wiązać się będzie z uderzaniem głową o sufit, a drzwi szafy nie otworzą się, nim nie przesuniemy szafki nocnej. Rozwiązaniem może być szczegółowy projekt sypialni uwzględniający wymiarowanie wszystkich ścian, dobór odpowiednich mebli oraz zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych.
Jeśli masz trudności z projektem sypialni i nie chcesz działać po omacku, skontaktuj się z nami. Działamy na terenie Poznania i okolic, służąc doświadczeniem i wiedzą z zakresu projektowania oraz aranżowania wnętrz.